Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

// קרונה - כל הדרכים להתמודד עם עסק בתקופת משבר //

 

אנו נמצאים בתקופה מאתגרת ולא פשוטה שבה שולטת בעיקר אי הוודאות והבהלה שמסביב.

אמנם קשה שלא להיות מושפע מהמתרחש מסביבנו אשר מועצם באמצעי התקשורת אך אנו סמוכים ובטוחים כי בסופה של תקופה זאת נצא מחוזקים.

בימים האחרונים בשל משבר הקורונה נשאלנו על ידי מספר רב של לקוחות, חברים ומכרים מה דעתנו בנושא משבר הקורונה והשפעתו על עסקים ועל המשק.

עולות שאלות כמו: האם לסגור עסקים שונים? האם למשוך ולפדות כספי חסכונות/ תיקי מניות או למשוך פנסיות?

האם להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום? האם עצמאי יכול לתבוע דמי אבטלה?

כדי לעזור לכם בימים אלו - ריכזנו עבורכם מידע חיוני והמלצות שלנו להמשך התנהלות.

 

אנו קוראים לכם להיכנס לאזור משבר הקורונה באתרנו, לקרוא את התכנים ולפנות אלינו במידה ויש לכם שאלות נוספות.

שנדבע במהרה ימים יפים יותר!

 

אני ספק של הממשלה והיא חייבת לי כספים. מתי אקבל אותם?

כל חובות המדינה לספקים ישולמו מיידית, ללא התחשבות בכללים של שוטף פלוס 45. ואולם הוראה זאת נכונה רק לתשלומי חודש 3/2020 בשלב זה.

 

שלחתי עובדים לעבוד מהבית. יש הבדל במשכורת?

יום עבודה מהבית נחשב ליום עבודה רגיל. יחד עם זאת, אין החזרי נסיעות, הוצאות אש"ל (הוצאות מזון ולינה) והטבות אחרות הנהוגות למי שעובד בימים כתיקונם ממקום העבודה.

 

אני עובד בחברה גדולה ונתנו לי שלוש אופציות: פיטורים, חופשה ללא תשלום או קיצוץ 60% מהשכר למשך חודשיים. מה עדיף?

אין תשובה חד-משמעית. מצד אחד קיצוץ שכר לחודשיים זה עדיין כסף בטוח לעובד - ודרך נהדרת לשמור על מקום העבודה. בחל"ת העובד הזכאי יקבל עד כ-10,000 שקל במקסימום, לטעמנו להיות מפוטר זה הכי גרוע כי בשוק העבודה העתיד לבוא עלינו ייתכן שעדיף לשמור על מקום העבודה. חשוב לציין כי גם בפיטורים וגם בחל"ת העובד זכאי לדמי אבטלה.

 

כנראה לא אעמוד בהסכם השכירות. מה לעשות?

אם הנכס נדרש לטווח הקצר-בינוני לא כדאי להשתחרר מההסכם. אם הנכס מכביד ואינו נדרש לעסק גם לטווח הקצר-בינוני, מומלץ לבצע מהלכים מהירים להשתחררות מהסכם זה, נושא הכרוך בהתמודדות משפטית מסוימת. משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם עורכי דין שיסייעו לכם בכך.

 

אני בבידוד של שבועיים. מי משלם על ימי הבידוד?

המעסיק הוא הסופג את ההפסד במקרה הזה. העובד ירשום 12-10 ימי מחלה (לפי מספר ימי העבודה שלו בשבוע) ויקבל משכורת עבור ימי הבידוד. המעסיקים דורשים שהממשלה תפצה אותם, אולם בשלב זה עדין אין פתרון רשמי לכך.

 

אקבל דמי אבטלה אם ישלחו אותי הביתה?

התנאים שונו לטובתך: עד כה היה צריך לעבוד 12 חודשים בשנה וחצי האחרונות על מנת לקבל מענק אבטלה. כעת, כדי לקבל את דמי האבטלה מספיק להוכיח חצי שנה בלבד של עבודה קודמת (מידע זה טרם עודכן באתר הביטוח הלאומי).

 

מה ההבדל בין חופשה ללא תשלום לחופשה רגילה?

בחל"ת יחסי עובד-מעסיק ממשיכים להתקיים, אף שהעובד בחופשה ולא יקבל שכר וזכויות אחרות, כגון הפרשות לפנסיה, לקרן השתלמות ולביטוח הלאומי. העובד גם לא יצבור ותק בתקופה זו. בתום החל"ת העובד יוחזר למקום עבודתו מבלי שייפגע.

 

נשלחתי לחופשה בלתי מוגבלת והחלטתי להתפטר. אקבל פיצוי?

כן . בשל המצב שנכפה עליך תוכל להתפטר ולהיות זכאי לכספי הפיצויים. לטעמנו יש לשמור ככל שניתן על מקום העבודה ועל לקוחותיך. כל משבר הוא הזדמנות ומומלץ לחשוב על דרכים להמציא עצמך מחדש ולתת ערך ללקוחותיך ככל שניתן.

 

 

מחפשים רו"ח בעל נסיון והכרות עם הקרן בערבות מדינה? הגעת למקום הנכון. פנו אלינו לקבלת מידע בנושא

 

קצת עלינו...

משרד רו"ח אופיר דמבין הממקום באזור השרון בכפר-סבא מעסיק כלכלנים, יועצי מס ורואי חשבון בעלי ניסיון רב בתחום המיסים (יוצאי רשות המיסים), החשבונאות והייעוץ הכלכלי ואנו מתמחים במתן שירותי גיוס הון ובמתן שירותי הנהלת חשבונות חשבות לחברות כמו גם לעסקים בתחילת דרכם.

אנו מלווים את לקוחותינו משלב הרעיון המוביל להקמת עסק או חברה, המשך בפתיחת תיקים ברשויות המס השונות, ניהול מערכת החשבונות, תכניות עסקיות וליווי מול בנקים, הכנת משכורות והכנת דוחות כספיים לרשויות המיסים.

קרא עוד...

כדאי לדעת...

השאירו פרטיכם כעת ונשוב אליכם עם מידע נוסף!
שם(*)
אנא מלא את שמך
מייל(*)
אנא הזן כתובת מייל
טלפון(*)
אנא הזן מספר טלפון
הודעה (לא חובה)
אנא הזן תוכן הודעה
Invalid Input

מחפשים רואה חשבון בכפר סבא? התקשרו עכשיו !  09-7672139